Poměrně dost využívané jsou dnes nebankovní úvěry a hypotéky. Nemusíte dokládat, na co přesně peníze potřebujete. Finanční společnosti jsou ochotni půjčit peníze i těm, které banky odmítnou, ale je potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou od 3%, leckde může dosáhnout až 10%. Ačkoli se používá pojem hypotéka bez nahlížení do registru, neznamená to, že by poskytovatel financí nevyhledával informace o klientech. Pouze je ochotný tolerovat i nějaké ty záznamy v registru dlužníků. Na základě zjištěných údajů upravuje výši úrokové sazby a může pomoci například se sloučením jednotlivých půjček. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé pojmy.

peníze

Americká hypotéka neboli hypotéka bez doložení příjmů je na internetových vyhledávačích často vyhledávaný pojem, ale bohužel v praxi už tak nefunguje. Příjmy je třeba dokládat. Finanční poskytovatel nahlíží do registru dlužníků, ale jen proto, aby nabídl klientovi co nejlepší smlouvu šitou jemu na tělo a aby ho nedostal do větších finančních potíží. Pokud jste podnikatel, pak je pro vás určená hypotéka bez registru. Pokud jste soukromá osoba, pak nebankovní hypotéka.

Může se stát, že ani při vší snaze nedokážete najít způsob, jak doložit pravidelný příjem. V tom případě se dá využít služba spoludlužníka, kterým může být osoba, která se za vás zaručí a má doložitelné příjmy. Někdo z rodiny nebo třeba kamarád.

půjčit?

Podnikatelé mohou úvěr získat také pokud mají nižší daňové přiznání, než uznávají banky. Kromě toho, mohou příjmy dokázat i jinými způsoby, například doložit vydané faktury nebo doložit podnikatelský záměr na využití finančních prostředků, pokud své podnikání teprve rozjíždí. Poskytovatel financí vám vyjde vstříc a bude se snažit pomoci, ale nechce o své peníze přijít. Takže není pravda, že by půjčil každému za jakýkoli podmínek. To už by zavánělo lichvařením.