Nejen doma třeba při úklidu, ale také při manipulaci s různými druhy chemikálií, olejů nebo dalších nebezpečných látek, v potravinářském průmyslu, zdravotnických zařízeních a dalších oborech vám přijdou vhod praktické jednorázové rukavice. Oceníte je ale i v dílně a v prašném prostředí. Vašim rukám tak poskytnou potřebnou ochranu i pohodlí za každé situace.

imgw2

Různé materiály pro konkrétní druh práce

U jednorázových rukavic máte na výběr hned z několika materiálů. Zvolte si takový, který je vám příjemnější nebo vhodnější pro konkrétní druh vykonávané činnosti.

  • Ø LATEX

Latexové jednorázové rukavice jsou elastické a měkké a tím pádem také pro nošení pohodlnější. Jsou vyrobené z přírodního latexu a uvnitř neobsahují žádný prášek. Jejich povrch je mírně klouzavý, ale i přesto je s nimi úchop lepší. Při hmatu také poskytují lepší citlivost. Snadno se natahují i sundávají. Jsou odolné vůči různým kyselinám a zásadám, ovšem nikoliv vůči některým druhům olejů a rozpouštědel. V takovém případě raději sáhněte po jiné variantě pro vaši maximální ochranu.

  • Ø VINYL

Vinylové jednorázové rukavice mají hladký povrch, jsou měkké a pružné. Oproti jiným typům jsou ovšem méně odolné vůči protržení. Jsou ideální volbou pro práci s potravinami nebo v nemocničních zařízeních.

imgw3

  • Ø NITRIL

U nitrilových jednorázových rukavic je jejich velkou výhodou odolnost vůči nejrůznějším druhům chemikálií. Tento materiál je také ideální volbou pro osoby trpící alergií. Nitrilové rukavice jsou ideální volbou do zdravotnických zařízení nebo laboratoří. Oproti vinylovým rukavicím jsou více odolné proti protržení.

Různé velikosti

Jednorázové rukavice jsou dostupné v různých velikostech. Nejčastěji jsou to velikosti S, M nebo L. Pro výběr správné a perfektně padnoucí velikosti si přeměřte dlaň a následně se řiďte konkrétními rozměry.

Praktická balení

Vhod vám přijdou praktická balení jednorázových rukavic. Díky tomu je tak můžete mít kdykoliv po ruce. Nejčastěji se můžete setkat s balením po deseti nebo sto kusech v papírové krabici.