Malé povrchové škrábance v laminátu lze dokonale opravit olejem. Za prvé, důkladně vyčistěte poškozenou oblast laminátu a nechte dobře vyschnout. Nyní naneste trochu oleje – a vidíte: zmizel. Samozřejmě, hluboké škody nelze vymazat olejem, ale pro malé rány je tato domácí metoda vždy vhodná. Dávejte pozor, po nanesení oleje může podlaha klouzat. Pečlivě setřete přebytečný olej kolem škrábanců.
Pokud jste objevili poškrábání v laminátu, které je malé a povrchní, můžete použít také speciální malířkou tužku pro podlahy a nábytek. Kupte barvu ve stejném barevném odstínu. Laminát by měl být před použitím bez prachu a mastnot. Nyní je potřeba stabilní ruka. Měli byste opravdu jen malovat škrábance a ne okolí. Nechte barvu dobře vyschnout a škrábnutí je pryč.
dřevěná stěna
Další možností je zakoupení přímo soupravy pro opravy laminátu. Tato souprava obsahuje různé barevné vosky, brusný papír, hoblík a špachtle. Míchání odstínů a imitace vzoru vyžaduje dovednost a měla by být prováděna zkušenými dělníky. Při nákupu věnujte pozornost správné barvě.
Pomoct může i tmel. Můžetejej zakoupit v každé hobby prodejně. Tato metoda je vhodná zejména pro hluboké a úzké škrábance. Dávejte pozor na správnou barvu, pokud nemůžete sehnat správnou barvu, můžete jich několik zkombinovat. Nezapomeňte dobře vyčistit laminátovou podlahu. Promíchejte tmel tak, aby se stal měkkým a tvárným.
dřevěná podlaha
Nyní můžete nanést hmotu na dané místo. Je-li poškrábání velmi hluboké, budete možná muset v případě potřeby opakovat proces. Na konci vyhlaďte přebytečný tmel a utřete hadříkem, abyste zabránili skvrnám. Nechte tmel vytvrdit.
Poslední záchranou může být výměna laminátu. Pokud nelze provést opravu výše uvedenými metodami, stále máte možnost odstranit poškozenou oblast a vyměnit za novou podlahovou desku. Vyplatí se, pokud budete mít několik podlahových desek jako nouzové zásoby.

4.3/5 - (3 votes)