Hubnutí. Téma omývané neustále dokola. Co je ale cílem hubnutí? Přiblížit se postavám známých celebrit, nebo se prostě jen začít hýbat a cítit se prostě dobře? Jak zhubnout rychle a účinně se dozvíte na .

vedení váhy.jpg

Představa dokonalosti.

 

Televize, internet, sociální sítě. Všechny veřejně známé osobnosti zde vystupující nám ukazují jakýsi ideál krásy. Ať už je to vždy dokonale upravený makeup, krásné a zdravé vlasy, nebo právě dokonalé tělo. Je však něco takového reálné i v běžném životě? Po těchto hvězdách je to vlastně vyžadováno. Právě proto, že jsou středem pozornosti a mají vliv na nás ostatní. Jsou však v péči profesionálních výživových poradců i osobních trenérů. Řekněme si narovinu, kdo má na tohle v dnešní uspěchané době čas a peníze. Není jednoduché každý den navštěvovat posilovnu, pokud máte stabilní práci a rodinu.

 

Najděte kompromis.

 

Než se pustíte do větších hubnoucích akcí, kdy před létem odsunete vše ostatní na druhou kolej, zkuste se zamyslet a předem si určit čeho chcete dosáhnout. Není na místě hnát se bezhlavě za pekáčem buchet na břiše nebo za tělem hvězd Pobřežní hlídky. Hlavní přece je, cítit se dobře a spokojeně. Zkuste proto zvolnit tempo a určit si cíl, který jste schopni splnit. Vytvořte si časový plán, ve kterém se najde čas na cvičení, nebo na přípravu zdravého oběda do práce, ale také na přátele a rodinu. Nesnažte se podřídit vše ostatní vašemu cvičení. Ztratíte nejen chuť ke cvičení, ale také společenský život. A podpora přátel a rodiny je přece to nejdůležitější.

posilování břicha.jpg

Najděte si parťáka na cvičení.

 

Ve dvou se to lépe táhne. Zkuste seznámit se svým plánem na hubnutí svou kamarádku, nebo třeba svou drahou polovičku. Je dobré se navzájem podporovat. Přece jen každého z nás přepadne po pár dnech nechuť pokračovat, hlavně pokud unavené svaly bolí a nemáme chuť vstát z postele, natož jít znovu cvičit. Můžete také zkusit skupinové lekce. Dnes je jejich nabídka opravdu veliká. Můžete vyzkoušet jak aerobik, jógu, tak třeba jumping. V kolektivu získáte další přátele z řad sportovních nadšenců a na každou další lekci se budete těšit.

 

 

 

 

Výsledky nebudou znatelné hned, ale vytrvejte!

 

Nemůžete očekávat, že výsledky cvičení budou znatelné po dvou dnech cvičení. Vaše tělo si musí zvyknout na nový režim. Proto neztrácejte motivaci. Časem si vaší proměny začne všímat vaše okolí. To je teprve ta správná motivace. Vy vidíte své tělo v zrcadle každý den. Nemusí proto pozorovat větší změny. V tomto případě změny ukáže váha i metr. Určitě zaznamenáte i změny nálady k lepšímu. Když se cítíte dobře ve svém těle, začnete být veselejší, méně unavení a i efektivita vaší práce se zvýší.

4/5 - (3 votes)