Slyšeli jste už někdy o kvetoucím čaji? Pokud jste milovníky čajů, pravděpodobně ano. Kvetoucí čaj je skvělé, pokud si chcete zpestřit svůj pitný režim a dopřát si něco skvělého a netradičního. Tento čaj totiž nejenom že výborně chutná, ale také jeho podávání vypadá velmi krásně a esteticky.

Kvetoucí čaj se skládá z usušených čajových lístků, které se omotají kolem jedné, nebo i více sušených květin. To vše se spojí do úhledné cibulky, která představuje váš čaj. Poté, co se tato cibulka namočí, svazek povolí a rozvine se do podoby velkého květu. Během toho celý proces opravdu připomíná kvetoucí květinu.

čaj

Tento čaj v podobě, jak ho známe dnes vznikl v Číně, konkrétně v 80. letech minulého století. Na začátku 21. století se stal populární i jinde než v asijských zemích. U nás si ho dnes můžeme zakoupit běžně v každém obchodě prodávající čajový sortiment, a dokonce i v mnoha supermarketech.

Kvetoucí čaj se doporučuje podávat v průhledných šálcích nebo konvičkách a to proto, aby správně vynikl onen kvetoucí efekt, který je vlastně podstatou podávání tohoto čaje.

Květy, které se v čaji podávají jsou nejčastěji jasmín, lilie, ibišek, chryzantémy nebo osmanthus. Z toho i vyplývá, že i tento čaj může pro nás mít zajímavé zdravotní benefity.

čaj

Například ibišek nám pomáhá s odvodněním a je tedy skvělý, pokud jste v procesu hubnutí. Má vysoký obsah vitamínu C, takže se doporučuje pít jako prevence před nachlazením a dalšími virózami. Pomáhá také udržovat v normě váš krevní cukr.

Jasmín má zase na naše tělo uklidňující účinek. Pokud pociťujete úzkosti, neklid nebo stres, jasmín dokáže zklidnit vaši mysl. Pomáhá také v případech, kdy máte potíže s trávením. Skvělý je i jako prevence proti otokům celého těla a prospěšný je při různých gynekologických obtížích. Pozitivně ovlivňuje i náš dýchací systém.

Zde můžete zakoupit kvetoucí čaj https://darka-shop.cz/katalog/caje/kvetouci-caje.