Prostata je onemocnění, které postihuje mužské pohlaví, konkrétně se jedná o onemocnění pohlavní žlázy. Tuto žlázu naleznete v pánve pod moč. měchýřem. Mezi nejčastější příznaky tohoto onemocnění patří především časté chození na malou, občasný únik moči a při začátku močení musíte minimálně minutu až dvě počkat, než vůbec danou potřebu vykonáte. Toto onemocnění postihuje muže, kteří jsou ve věku nad 50 let, ale v některých případech objevuje i u mladších. Ale musíme zmínit také to, že nastávajícím problémům s prostatou se bohužel nevyhnete ani když bude jíst zdravě nebo cvičit.

kouření

Prostata je přirozené onemocnění, které přichází s vyšším věkem a přirozeným stárnutím a oslabením organismu. To ovšem neznamená že se prostata nedá léčit! V případě že jste starší 45 let, jste obézní, trpíte na vysoký krevní tlak nebo máte cukrovku patříte do rizikové skupiny kterou toho onemocnění může postihnout. Mezi nejčastější onemocnění prostaty patří záněty nebo rakovina. Případě že vás čeká krevní odběr na zjištění prostaty či možnosti výskytu prostaty doporučuje se alespoň den před samotným odběrem omezit veškeré fyzické a fyzicky namáhavé aktivity.

alkohol

Co při prostatě jíst a co jí naopak škodí?

Co jíst při prostatě? Jídlo můžete jíst prakticky všechno, nejlepší pro vás však bude zařadit do vašeho jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, co se týče pití měli byste se obrátit spíše na bylinné nápoje které obsahují především tyto byliny: Vrbovku malokvětou, kopřivu, dýňová semínka a další. Co škodí prostatě? Omezit byste měli větší množství mléčných výrobků a určitých druhů masa. Mezi další rizikové a velmi škodlivé látky patří především alkohol a tabákové výrobky. Shrnutí článku: Prostata přichází s postupujícím věkem. Prostata se dá léčit. V případě že vám jsou problémy s prostatou zjištěny nepijte alkohol a v žádném případě nekuřte.