Plovák https://www.chlorito.cz/bazenovy-plovak je nepostradatelným pomocníkem při údržbě bazénové vody. Jako majitelé bazénu jistě dobře víte, že základem kvality bazénové vody je dostatek aktivního chloru, jinak by se voda hemžila bakteriemi, které mohou způsobit nejrůznější zdravotní problémy, takže by bazén nebyl vhodný ke koupání. Chlor ve správném množství dostanete do bazénové vody za pomocí chlorových tablet, které ovšem nemůžete jen tak vhodit do vody, ale potřebujete plovák, do kterého je vložíte a ten teprve vhodíte do vody. Díky tomu, že se volně pohybuje po hladině, se účinné látky z tablet mohou dostat do celého obsahu bazénu a vy máte po starostech.

průzračně čistá voda

K údržbě bazénové vody můžete použít jednosložkové chlorové tablety, které obsahují pouze chlor a další přípravky můžete dodávat zvlášť, nebo si usnadníte práci a využijete nabídky multifunkčních chlorových tablet, které kromě chloru obsahují také další složky nutné k údržbě průzračně čisté vody, jako je například přípravek pro srovnání hladiny PH vody, vločkovač nečistot či změkčovač vody. Ať už si vyberete kterýkoliv druh tablet a také jakoukoliv velikost, vězte, že na každý druh můžete použít plovák. V nabídce naleznete nejrůznější velikosti a tvary plováků, aby přesně odpovídali vašim požadavkům.

žena v bazénu

Jak sami vidíte, plovák je opravdu velkým pomocníkem při pravidelné údržbě bazénové vody. Jen do něj vložíte tabletu a je hotovo. Při jeho pohybu po hladině se pomalu tablety rozpouštějí a udržují správnou hladinu chloru ve vodě. Pohybu plováku můžete pomoci také spuštěním filtrace. Nezapomínejte ovšem, že údržba bazénové vody není pouze o chloru, ale také o správném PH vody a o odstraňování mechanických nečistot. Pokud se o bazénovou vodu staráte opravdu pravidelně, vydrží Vám váš bazén sloužit po dlouhá léta a Vy si můžete užívat vodních radovánek bez starostí.