I v zimě to jde

Dodávku lze pronajmout po celý rok a bývá obvyklé, že v letních měsících je o ně větší zájem, neboť lidé se více pohybují venku, je delší den, je větší teplo a svádí to více k pohodlnému cestování, nezávisle na hromadných dopravních prostředcích. Jestliže ovšem potřebujeme přestěhovat, a nemůžeme si zrovna vybírat termín, tedy alespoň ne co se týče ročního období, musíme rychle jednat. A pokud chcete výrazně ušetřit a jste si jisti, že to zvládnete i bez profesionálů, pak se nabízí pronájem vozu z půjčovny dodávek v Praze. A vychází-li vám stěhování na zimu, tedy zhruba od prosince do března, dodávka je vám plně k dispozici. Na co však musíte dávat pozor?

zimní krajina

Jízdní vlastnosti – že musíte vůz vrátit v původním stavu, nepoškozený, se nemusíme vůbec bavit. Samozřejmě, že se může nějaká nepříjemnost přihodit, od toho byste si měli zajistit i vlastní pojištění, ale přece jen se vyplácí i přesto jet opatrně a v zimě zvlášť. V zimě může být horší viditelnost, námraza, zledovatělé silnice a chodníky, sněhové jazyky, závěje a podobné jevy. Nesnažte se s někým na silnici závodit, nestojí to za to. A dodržujte bezpečnou vzdálenost za vozidlem před vámi!

knihovna v obýváku před stěhováním

Zajistěte si občerstvení předem – nespoléhejte na to, že budete jíst někde u čerpací stanice, je lepší mít připravené jídlo doma a v předstihu, s dostatkem zeleniny, celozrnného pečiva, třeba formou pomazánek a lehce stravitelných jídel. A nezapomínejte ani na pitný režim, při stěhování se hodí minerálka s hořčíkem, nap. Magnesia.

Přestěhujte se v noci – noční stěhování je nesmírně dobrodružné, ale to není vše, proč je oblíbené. V noci je totiž všude božský klid. A to oceníte hlavně v místech s velkým městským automobilovým provozem a chaosem. Čím více lidí, tím vetší „blázinec“ přes den, zatímco v noci jste pány situace. S pronajatou dodávkou to oceníte o to více, neboť se výrazně snižuje pravděpodobnost dopravní nehody, provoz v noci není téměř žádný, a pokud vás zastaví policejní hlídka, zpravidla jí zajímá, zda vůz není kradený (což není), a zda jste nepožili alkohol (pokud nejste hloupí, tak se alkoholu za volantem vyhnete obloukem).