Tak, jako se před Vánoci svědomitě věnujeme výzdobě obydlí bychom měli také přistupovat k Velikonočním svátkům. Nejde jen o to, namalovat vajíčka a nakoupit spoustu dobrot pro koledníky. Doma by pochopitelně mělo být již krásně naklizeno, abychom se mohli směle vrhnout do dekorování. Vyhnout se je třeba kýčovitým a přehnaně barevným ozdobám, které působí spíše lacině než svátečně. Na trhu můžeme naštěstí najít spoustu hodnotných a krásných kousků, které vyniknou v každém bytě a navodí příjemnou jarní atmosféru.Velikonoční kraslice
Kromě klasických malovaných vajíček je třeba připravit i nádherně zelené a čerstvé osivo, které dodá interiéru dotek přírody. Pořiďte si designový truhlík nebo květináč, do kterého jej zasadíte a najděte mu příjemné místo. Výše zmíněné kraslice mohou letos zazářit v úplně jiné podobě. Namísto těch klasických slepičích si například můžete vyrobit vajíčka betonová. Hobby beton naleznete v jakémkoli obchodu pro kutily. Ozdobit je můžete podle sebe, nebo nechat klasicky šedé. Působí minimalisticky a nevzbuzují pocit kýče.
Tchibo.cz nabízí praktické návleky na vajíčka v různých variantách. Kromě králíčka pořídíte například kuřátko nebo ovečku a vdechnete tak vašemu stolování sváteční náladu.Váza s květinami a velikonočním zajíčkem
Po cestě domů nasbírejte roztomilé kočičky a umístěte je do speciální vázy. Držte se jednoduchých vzorů a jemných barev. Dokonalé kousky naleznete například na stránkách WestwingNow.cz za velmi atraktivní ceny.
Na vstupní dveře je třeba zavěsit také sezónní věnec. Místo těch, které jsou ověšeny plastovými vejci sáhněte spíše po přírodních materiálech, jako je například krásně zlatá sláma, sušené květiny nebo dřevěné postavičky zvířátek. I obyčejné pentle v pastelových barvách splní svůj účel.
Zapomenout nesmíme ani na stolování. K Velikonocům neodmyslitelně patří dobré jídlo a sladké laskominy. Na Ikea.cz nakoupíte krásný dvoupatrový stojan GARNERA, na kterém se budou úžasně vyjímat kupříkladu veselé cupcakes.