Tato republika se rozkládá na Bálkánském poloostrově. Kolem něj je hned několik moří, a to konkrétně Jónské, Egejské, Středozemní a Tharacké. Hlavní město jsou Atény a jako úřední jazyk je samozřejmě řečtina. Na dovolené si musíme hodinky posunout o jednu hodinu. A platit můžeme, jako ve většině zemí Evropy, eurem. Rozlohou je 96. Největší na světě konkrétně s 131 943 kilometrů čtverečných. Nynější prezident je Prokopis Pavlopulos.

bazén na Santorini

S touto zemí je neodmyslitelně spojená i mytologie a historie. Řecko patřilo mezi jedny z prvních starověkých států a také se považuje za základ demokracie. Také odtud pochází mnoho významných filozofů jako Platon a Sokratés. Mytologie je dodnes všeobecně známá, i když v dnešní době ne tolik praktikovaná. Hlavním bohem bych Zeus, ten měl manželku Heru a několik dětí jako například bohyni Athénu, podle které se jmenuje hlavní město.
obec karpathos

V Athénách najdeme několik unikátních památek. Možná tou nejvíce dominantní je Akropolis. Zajímavé na ní je, že pochází až ze starověku. Dlouhou dobu tvořila centrum kulturního i politického života a nalezneme ji dokonce i na seznamu UNESCA. Další památkou je Olympeion, což je nejdéle zachovaný řecký chrám.

Již zmínění bohové podle mytologie sídlili na hoře Olymp. A ta tam samozřejmě stojí dodnes. Je součástí masivu Olympus společně s nejvyšší horou Mytikas s 2917 m.n.m.

Pokud chcete spíše odpočinkovější dovolenou navštivte letovisku Fourka nebo Parga. Parga se nachází u Jónského moře v kraji zvaném Epirus. Je zde velká nabídka pláží a s nimi samozřejmě atrakce spojené s nimi a plážové bary.
ptáček na kříži

Nezapomeňte ochutnat řeckou kuchyni, která je velmi rozsáhla. Mezi jejich národní jídla patří třeba tzatziki, což je řecká omáčka lehce připomínající svou chutí tatarku. Potom medový zákusek balkava, pečené maso zejména ovčí a sýr feta. A pokud jste již plnoletí ochutnejte místní alkohol metaxu nebo ouzu.