Proč si vůbec na zahradě nějakou pergolu stavět? Důvodů je jistě mnoho, pojďme se na některé z nich společně podívat.

Prvním důvodem jsou zajisté oslavy a party. Víte, proč je lepší pořádat oslavu venku na zahradě než doma nebo dokonce v baru? Když pořádáte oslavu přímo uvnitř vašeho domu, tak riskujete, že někdo z nadšených a podnapilých oslavenců vám poničí nábytek. Stává se to velmi často, logicky proto, že po požití alkoholu lidé mají horší orientaci v prostoru, hůře se pohybují a také často zvrací.

pergola

Uklízení a napravovaní škod venku na zahradě je značně jednodušší než doma. Pokud se naopak rozhodnete, že uklízet nechcete vůbec nic, můžete oslavu pořádat v nějakém baru či restauraci. Tady si buď můžete pronajmout salonek nebo slavit přímo na baru i s cizími lidmi. Tyto oslavy ale stojí mnohem více než ty domácí. Pronájem sálu jistě není zdarma, a i pití a občerstvení v restauracích je podstatně dražší než v supermarketech. Všechny tyto body tedy ukazují, že nejlepší je oslavy pořádat venku v pergole nebo ve větším zahradním altánu či přístřešku. Ušetření peněz i usnadnění úklidu může být velkou výhodou

altán se světýlky

Oslavy ale nejsou jediný způsob, jak pergolu nebo altán využít. Tyto zpravidla dřevěné stavby můžete využívat téměř každý den. Můžete tu trávit čas pod střechou, ale zároveň na čerstvém vzduchu. Vyhnete se tak přímému slunečnímu záření nebo naopak nepříjemnému dešti. Zároveň ale můžete být venku a pracovat nebo se věnovat svým zálibám z příjemného prostředí. Na čerstvém vzduchu i náš mozek lépe pracuje a necítíme se tak unavení jako uvnitř budovy s vydýchaným vzduchem. I proto je pergola ideálním místem pro práci. Dřevěné zástěny mohou změnit vaši zahradu k nepoznání a s jejich pomocí si můžete vytvořit nový a příjemný prostor na práci i odpočinek. Uvidíte, že nebudete litovat a vaše zahrada tak získá mnoho nových využití.