SEO je zkratka tří anglických slov Search Engine Optimization, což se dá přeložit jako optimalizace pro vyhledávače. Ani tak nám toto ale nemusí napovědět, o co vlastně jde, pokusíme se na to proto jít oklikou. Search engine je vlastně jakýkoliv program, který umí hledat na internetu. A to nejen ve vyhledávačích typu Google či Seznam, ale také také na YouTube, Facebook, Twitter a další. Tato část nás dostane k lepšímu porozumění. Připojením onoho posledního slova si pak můžeme utvořit konečný obrázek: SEO je jakýsi proces, který ovlivňuje viditelnost té které webové stránky v neplacené části výsledků vyhledávače.

structure-620304_1280

V praxi to znamená asi tolik, že pokud lidé hledají informace o nějaké věci či něco kupují, zpravidla nejdou hledat až kamsi na třetí stránku, poté co jim vyhledávač na základě klíčového slova či slovního spojení něco vyhledá. Většinou se spokojí s tím, co nabídne první strana, málokdo už se dostane na druhou, natož další, více vzdálenou.

google-485611_1280

Optimalizace SEO https://www.seolight.cz/ pomáhá dostat tu kterou webovou stránku na ta přední místa, přičemž využívá nejen klíčových slov, ale také obrázků, lokálního hledání, videí, akademických informací, novinek či užšího hledání specifických oborů. Souborem těchto metod tak může získat právě váš web lepší viditelnost v internetových vyhledávačích – začne se zobrazovat „výše“ a častěji.

A co všechno to zahrnuje? Nejdříve se provede analýza webových stránek z hlediska optimalizace vyhledávače, poté analýza statistik návštěvnosti ve srovnání s podobnou kategorií a nakonec analýza doporučených klíčových slov pro určitý web. Tedy takových slov, která budou uživatelé při zájmu o službu či produkt zadávat. Následuje návrh řešení, po jehož schválení již dojde k optimalizaci obsahu – textu, titulků, doménových textů, HTML tagů, …. Následně se hlídá úspěšnost daných opatření či v případě neúspěchu se znovu provádí analýzy, na jejichž základě dojde k upravení webu tak, aby opatření úspěšná byla.

Dnes je SEO optimalizace oborem, kterým se zabývá nejedna společnost. Ta se skládá ze zkušených profesionálů, kteří prostě vědí, jak na to. Ano, jedná se o investici, ale v tomto případě jde většinou o ten typ, který se v budoucnu vyplatí.