Chcete-li se v horkém létě zchladit efektivně alespoň u sebe doma a máte zahradu, pořiďte si bazén. Musíte se však o něj a o vodu v něm dostatečně starat.

Efektivní ochrana před nečistotami

Horká léta už jsou v poslední době v našich zeměpisných šířkách standardem, ale pořád se s nimi nemohou mnozí lidé srovnat. Není se co divit. Zvláště jedinci, kteří nemají doma nebo v práci klimatizaci, nemálo trpí. Přibývá přehřátí organismů a další nepříjemností, které s tropickými vedry souvisí. Z toho důvodu byste v takových dnech měli co nejvíce pít, pokud možno čistou vodu, případně to doplňovat džusy. Tím se nejen zchladíte, ale zároveň se i dostatečně zavodníte. Jenže to samo o sobě nestačí, jelikož v takovém počasí potřebuje zvlažit i kůže.

Dítě ve vodě

To samozřejmě můžete zachránit častějším sprchováním, jenže nechat na sebe jen tak padat vodu je docela nuda. Mnohem lepší je si zaplavat. Koupit si dnes bazén není žádná velká investice, tedy, pokud vám postačí menší nadzemní model. Ty se totiž dají pořídit jen za pár tisícovek. A mají výhodu i v tom, že se o ně nemusíte zase tolik starat.

Čistá voda

To ovšem neznamená, že se na jejich údržbu můžete úplně vykašlat. To byste si moc nepomohli, jelikož by se ve vodě začaly pomalu usazovat různé nečistoty, což by mohlo mít i zdravotní následky. Z toho důvodu je nezbytné používat vhodné dezinfekční prostředky typu chlór, které vás této špíny zbaví. Velké nečistoty pak musíte nabírat síťkou, jelikož na ty je chemie stále docela krátká. I když existuje řešení, které vám může alespoň v tomto směru docela pomoci.

Plavání v čisté vodě

Ochrana hladiny

Tím řešením jsou krycí plachty na bazény. Nutno dodat, že se jedná o řešení velice efektivní, jelikož skrze plachtu, pokud je dobře natažená, se nic nedostane. Alespoň tedy žádné nečistoty typu větve nebo lístky. Nemusí se však jednat pouze o ochranu před špínou, ale rovněž se s pomocí plachty dá zahřívat i voda. Samozřejmě, že byste si museli připlatit za solární typ, ale opravdu to jde. Tento druh ohřevu se dá reálně využívat ovšem pouze ve slunečních dnech. Když je obloha zatažená, efekt je velmi nízký, pokud vůbec nějaký.

5/5 - (1 vote)