Pokud často pečete nebo připravujete vše pouze ze základních surovin a toužíte po multifunkčním pomocníkovi, představuji vám Kitchen aid robota. Jedná se o celoživotní investici. Pořizovací cena základního modelu se pohybuje mezi 12 000 a 20 000 korunami. K tomu je možné si dokupovat doplňující komponenty.  Základní balení obsahuje nerezovou mísu s kapacitou 3–5 litrů, samotný rotor má 10 stupňů rychlosti s otáčkami od 40 do 200 a příkonem 250 W.
toskánská kuchyně
 
S čím vším robot pomůže?
 
·         Mixér a šlehač
Spolu s mísou dostanete k robotu i šlehací metlu, která je vhodná pro šlehání lehčích těst nebo třeba bílkový sníh. Plochý šlehač se hodí zase na těžší těsta, například na dort nebo bublaninu. Veškeré ingredience naházíte do mísy a za pár minut máte hotovo.
·         Hnětač
Hnětací hák vám pomůže při zpracovávání těsta na chleba, pizzu nebo burgerové housky. Je také součástí základního balení.
·         Odšťavňovač
Nyní už zabrušujeme do nadstandartního sortimentu, ale k robotu lze za zhruba 2500 korun přikoupit lis na ovoce a zeleninu. Kromě čerstvé pomerančové šťávy zvládne i dětské kaše, omáčky. Odstraňuje i malá semínka z malin. Samostatně lze dokoupit i zjednodušenou verzi odšťavňovače citrusů.
·         Mlýnek
Mlýnek hravě pomele maso na domácí sekanou nebo burgery.
·         Struhadlo a kráječ
Pokud potřebujete nakrájet větší množství zeleniny na pickles, tento nástavec vám ušetří spoustu práce. Vyrobí vám také strouhanku, těsto na bramborové placky nebo nastrouhá sýr, ořechy a čokoládu.
·         Zmzlinovač
Se speciální mrazící mísou a metle můžete vyrobit až 1,9 litrů zmrzliny najednou.
kuchyňský robot
·         Strojek na těstoviny
Se třemi různými tloušťkami můžete u nudlofilů zabodovat domácími lasagnemi, špagetami nebo linguine. Existuje také nástavec na výrobu i jiných typů těstovin jako jsou kolínka nebo vrtule.
·         Spirilizér
Máte raději zdravější verzi těstovin? S tímto nástavcem je to hračka!
Mezi další pokročilé nástavce patří plnič klobás, mlýnek na obilniny, tvořítka na cukroví a speciální mísa s vyhříváním pro kynutí těsta! Jak lze tedy vidět, každý si u tohoto robota přijde na své.