Pokud se rozhodnete, že vaší rodinnou členskou základnu budete chtít rozšířit o dalšího kočičího člena, nesmíte zapomenout na jednu důležitou věc. Kočky jsou živly. Samozřejmě, že ne všechny, ale většina, alespoň ve svém kočičím a pubertálním věku ano. Kočky milují svobodu, svůj prostor, vysoko umístěné pelechy, ze kterých vás můžou pozorovat a cítit se jako páni domu. K tomu, aby byla vaše kočka spokojená je potřeba pořídit kočičí strom, nebo škrabadlo. Pokud, ale nechcete investovat tisíce korun do komplexního stromového masivu, lze ho vyrobit i za pomoci sady samostatných polic z IKEI. Instalace může dopadnout velmi povedeným způsobem, ušetří vám to čas i peníze. Zde je návod jak postupovat, pokud si chcete kočičí strom také vyrobit doma sami.

lieing cat

Kupte si předem vyrobené samostatné police. Nejlepší možnou a správnou velikostí jsou ty s nejdelším rozměrem, které obchodní dům IKEA nabízí. Zároveň si dejte pozor na maximální nosnost samostatných polic, abyste věděli, že na něj váš mazlíček může bezpečně vylézt. Zejména pokud se chystáte ke koupi většího kočičího plemene, jakou jsou mainské mývalí kočky.

Délku samostatné police doma přizpůsobte vašemu interiéru, a tomu jak a kde chcete mít kočičí strom umístěný. Řez police může být úzký, jít přes celou stěnu, nebo být jen ve dvou rozích. Popusťte uzdu i své fantazii a nepřidělávejte stupínky pouze do jedné roviny, ale nechte je klidně kostrbatě běžet, ať má vaše kočička o zábavu postaráno a může přeskakovat z jednoho portálku na druhý. K přidělání jednotlivých polic použijte hmoždinky, abyste mohli police přesně seřadit.

sleeping cat

Než svého mazlíčka na nový strom pustíte, ujistěte se, že vydrží i větší nápor síly a nebojte se je nejdříve sami otestovat. Určitě byste nechtěli, aby došlo k úrazu. Police namontujte podle pokynů značky a ujistěte se, že jsou bezpečné pro vašeho domácího mazlíčka.

Možností je, i jednotlivé poličky přikrýt umělou kožešinou, nebo jinou příjemnou látkou, která bude měkoučká pro jeho packy.