Možná také patříte k těm, kteří právě shánějí semena konopí. Konopí je všestranně využitelná rostlina, která našla své využití jak v textilním, tak v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Jen málo rostlin naší flóry je možné použít na tolik způsobů a stejně tak jen málo rostlin způsobilo kdy tolik mediálního rozruchu.
rostlina konopí
Ovšem pokud jde o zájem médií, tak ten se, bohužel, zdaleka tolik netočí kolem technických vlastností konopí jako kolem jeho využití pro rekreační účely. Ač se stále jedná o jeden a týž druh rostliny, tak v tomto případě nemluvíme o tomtéž. Kdo by si třeba myslel, že když někde u cesty v teplých oblastech naší republiky najde několik planých rostlin konopí, takže si s nimi užije levně mnoho povyražení, byl by zklamán. Běžně pěstované technické kultivary konopí, stejně tak jako přirozeně rozšířené plané druhy obsahují tak malé množství alkaloidů a kannabinolu, že byste jejich účinky na těle snad ani nepocítili. A to je ten pravý důvod, proč se všichni uživatelé konopí pro rekreační účely, ať již v podobě marihuany či hašiše, shánějí po kultivarech samičích rostlin vyšlechtěných na vysoký obsah halucinogenních látek.
bylina konopí
Všichni tito pěstitelé semen konopí by se ovšem měli mít na pozoru před zákonem, který u nás pěstování většího množství rostlin trestá. Nicméně mnohem více diskutabilní je užívání psychotropních látek pocházejících z konopí z hlediska zdraví. Dlouhodobé užívání drog způsobuje nejen závislost, ale má také negativní vliv na duševní činnost a mentální výkonnost člověka, ohrožuje dýchací a kardiovaskulární systém, takže riziko např. nenadálých srdečních příhod prudce vzrůstá.
vařečka s konopnými semeny
Nicméně konopí nelze upřít ani celou řadu pozitivních zdravotních účinků při léčbě celé řady onemocnění, k jejichž léčbě anebo ke zmírnění symptomů je možné užívat například různé konopné masti a oleje či další preparáty.