A podobné otázky často řešíme, když květinyvybíráme. Nejsme si často jisti, které jsou pro danou příležitost a osobu hodí. Nebo jaký je správný počet. V květinářství nám mohou poradit, ale co když je někomu ne moc známému objednáváme k doručení jaksi „na dálku“. Pojďme si připomenout pár základních pravidel, jak si s tím poradit. A vybrat tu pravou krásnou kytici, která obdarovanou osobu potěší.
podzimní květiny
O jakou jde událost?
Když jde o narozeniny, záleží na osobě oslavence a jeho věku. Můžeme zvolit jakoukoli kytici. Větší i menší, pestrobarevnou i trochu usedlejší. K promoci se dávají kytice, které mají postupný tvar. K výročí svatby používáme většinou ty květiny, co měla paní ve svatební kytici. V případě, že se účastníme smutné události – jdeme na pohřeb, se u nás většinou volí sudý počet květin. Nejčastější volbou jsou růže, karafiáty nebo kytička konvalinek. Větší věnce a vazby dávají blízcí příbuzní.
kytka pro nevěstu
Pro koho bude?
Kytice jsou vhodným dárkem pro každého. Samozřejmě, že nejraději je mají ženy každého věku. Ale kyticí můžeme obdarovat i muže. Ta správně vybraná mu jistě udělá radost. Před předáním vždy nejdříve odstraníme obal!

· Pro mladou slečnu je vhodné něco romantického. A nemusí to být jen různé druhy a barvy oblíbených růží. Krásné jsou i jiné, třeba frézie.
· Pro ženy, které jsou již trochu „odrostlejší“ se hodí kytice složené z různých druhů květin.
· Pro dámy starší pak volíme něco decentnější. Třeba orchideje. Či velmi krásné a ještě donedávna méně oblíbené (nezaslouženě) karafiáty.
· Pro muže se hodí něco exotického, zkusit můžeme například strelitzii. Jako velice vhodný dárek pro muže mladého i dědečka je kytice kombinovaná s oblíbeným jídlem či pitím. A nebo úplně „nekvětinová“ kytice. Dají se do ní vhodně zakomponovat různé malé salámky a sýry, klobásky či miniaturní lahvičky něčeho ostřejšího. Takovou klobásovou kyticí většinu mužů (kromě vegetariánů, tady je nutné zjistit) jistě potěšíme.
· Dětizase ocení kytici, ve které najdou bonbony, čokoládu, lízátka, žvýkačky nebo malou hračku.
svatební kytice v trávě
Můžeme se spolehnout na fantazii a kreativitu odborníků nebo zapojit i tu svou při konečné úpravě doma. Možností je mnoho.