Aby nám zboží dorazilo v bezpečí do cíle, tak je zapotřebí vhodné zabalení. To se často neobejde bez obalového a výplňového materiálu, který produkt chrání.

Ochrana produktu při přepravě

Bez poškození až do cíle

Když se podíváme na naše dálnice, tak na nich potkáme spoustu kamionů, což je i tím, že jsme ve středu Evropy. Potvrzuje se tím fakt, že tato přeprava je velmi rozšířená, protože kamion jede od firmy k firmě a uveze spoustu tun zboží, takže výsledná cena je velmi příznivá a nemusíme se bát žádných enormních částek. Pro větší firmy je to ideální řešení, protože takto celou přepravu zvládnou snadno a rychle. Navíc je tu mnoho společností i u nás, které se zabývají kamionovou přepravou, a proto je snadné si objednat odvoz zboží od firmy až k zákazníkovi.

řízení kamionu

Nakládka kamionu nejčastěji probíhá za pomocí vysokozdvižných vozíků, jenž nakládá jednotlivé palety rovnou na návěs. Ten se potom zavře, upevní a náklad může vyrazit, o což se už stará profesionální řidič, jenž se postará o dovoz až na potřebné místo. Nemusíme se ničeho bát, protože tuto přepravu využívá kde, kdo a riziko nějakého závažného problému je minimální.

Zabalení zboží

Aby nedošlo k poškození zboží, tak jej musíme samozřejmě vhodně zabalit a umístit na palety, protože kamion klidně pojede stovky kilometrů po dálnici. První věcí je obalový materiál, kdy se dávají produkty třeba do igelitových sáčků, protože ty skvěle zabraňují vniknutí prachu a vlhkosti. Takto můžeme do jednoho sáčku dát klidně více produktů, pokud je to možné, abychom snížili náklady.

bublinková politika

Hned po tom se přechází na výplňový materiál. Ten se rozhodně nesmí podcenit, aby hezky tlumil všechny rázy. Velmi oblíbená je bublinková fólie, protože ta je hezky pružná a vydrží bez problému i horší náraz. Bublinková fólie cena je ve větším množství příznivá, a proto se nemusíte bát, že by se produkt cestou rozbít. Prodává se v mnoha rozměrech, přičemž jeden kus má obvykle délku okolo 300 metrů, aby nám balení skutečně vydrželo a nemuseli jsme jich mít spoustu. Tato společnost dbá na férové ceny.