Hubnutí není zrovna nejjednodušší záležitostí, zvláště, pokud je člověk obézní. Ale hlavně kvůli tomu se vyplatí hubnout. Jinak mohou přijít zdravotní problémy.

Zhubněte! Rozhodně se vám to vyplatí

Ne každý si myslí, že obezita je pouze kosmetický problém, ovšem stále hodně lidí je o tom přesvědčeno. A to i přesto, že v našich zeměpisných šířkách dnes a denně trpí díky nadměrné váze miliony lidí. Ano, doslova trpí. Obezita totiž může za celou řadu onemocnění, z nichž mnohé mají trvalý charakter. Takovýchto chronických nemocí se pak člověk zbavuje jen velmi složitě a ani když pak nakonec třeba i zhubne, se některých nezbaví. Jakmile se do člověka jednou zahryznou, často ho nepustí. A to platí pro fyzické i duševní choroby úplně stejně.

Měření břicha

Není s podivem, že mnoho lidí o své obezitě ani neví. Myslí si často, že trpí jen lehkou nadváhou, kterou není nutné řešit. Řídí se totiž pouze svou hmotností, která nemusí být vždy stoprocentně vypovídající. Mnohem přesnější je takzvaná BMI kalkulačka https://www.bmikalkulacka.cz/, která nebere v potaz pouze samotnou váhu člověka, ale zároveň i jeho věk, potažmo výšku. Komu vyjde velké číslo v tomto případě, měl by začít něco dělat.

Jídelníček dělá divy

Kdo se dnes a denně živí tučným, smaženým a sladkým, nemůže se pak divit, že trpí obezitou. V takovém případě je dobré začít držet dietu. To znamená hlavně vynechat výše zmíněné potraviny a více se zaměřit na zdravou stravu, třeba na zeleninu nebo luštěniny. Není pravda, že proto, aby člověk zhubl, musí se stát vegetariánem. Maso je většinou povolené, ale pouze v menších porcích a jen to méně tučné. Dobrým příkladem jsou třeba ryby, ale i kuřátko na nedělní oběd nemusí být vždy špatným řešením. Hodně záleží na způsobu provedení.

Obézní jedinci

Poradna

Je ovšem pravdou, že ne každý se dokáže porvat s novým jídelníčkem a naordinovat si dietu tak, aby byla vhodná přímo pro jeho organismus. Je tedy dobré poradit se s expertem na hubnutí. To může být jak dietolog, tak kupříkladu i výživový poradce. Je to v podstatě jedno. Za služby výživového poradce se ale dost často platí.