Nejen dnes, ale i v minulosti hledaly ženy způsoby jak dodat své pleti svěžest a regeneraci. Kosmetické salóny nebyly, drogerie s plnými regály také nebyly. Ženy si poradily s tím, co jejich domácnosti a zahrady nabízely. Díky tomu vznikla řada receptů a triků, jak dodat své pleti to, co ji chybí. 
halící se žena
V dnešní době se o správnou péčí pomohou kosmetické salony. Ale určitě stojí za to, vyzkoušet doma připravené pleťové masky, vyzkoušené řadou generací žen. Díky použití pouze přírodních surovin bez chemických příměsí se lze vyhnout i případným alergickým reakcím.
·         Dýňová maska
Dýni často vídáme jako součást podzimních dekorací, avšak je to výborný zdroj vitamínů především antioxidantů, které napomáhají proti stárnutí kůže.
Příprava masky je jednoduchá. Rozmačkanou velkou lžíci dýně smícháme se lžičkou medu a kapkou polotučného mléka. Masku naneseme na obličej, necháme 15 minut působit a poté smyjeme.
·         Maska z kukuřice
Kukuřice pleť silně hydratuje a regeneruje. Pleťovou masku připravíme ze zrníček uvařené kukuřice, které rozmixujeme a smícháme s půlkou menší okurky. Zakápneme olivovým olejem a maska je připravena na použití. Masku necháváme na obličeji působit 10 minut a poté smyjeme čistou vodou. Omlazující efekt se objeví okamžitě.
·         Blahodárná mrkev
Mrkev je známá a často využívaná především po pobytu na slunci. Nicméně její regenerační účinek by byla škoda nevyužít i během podzimního období.
Masku připravíme z najemno nastrouhané mrkve, kterou smícháme s polévkovou lžící medu a kávovou lžičkou olivového oleje. Masku taktéž necháme působit 10 minut a smyjeme.
·         Maska z rajčete
Rajčata mají silný účinek na rozšířené póry a pleť je po použití masky vyčištěna. Příprava masky je opravdu jednoduchá. Rozmačkané rajče smícháme s trochou bílého jogurtu a maska je připravená k použití. Doba působení je v tomto případě delší, masku bychom měli nechat působit půl hodiny a poté umýt čistou vodou.
příprava pleťové masky
·         Jablková maska působí proti únavě
Pro zářivou pleť použije masku z jablek, která je plná proteinů. Nastrouhané jablko smícháme s vyšlehaným bílkem a rozmixovanými vločkami. Na pleti necháme 20 minut působit.
Způsoby jak si připravit domácí masku pro naši pleť je nepřeberné množství. My jsme si uvedly několik receptur ze základních surovin.