Možná vám pojem půjčka, při které nebudete muset platit žádné úroky, nic neříká. Opravdu se ale nejedná o termín, který se vyskytoval pouze v době minulé, jak byste si mohli myslet. V dřívější době byl tento typ půjčky znám jako půjčka pro novomanžele. Půjčit si bezúročně je možné ale i dnes. Nejen tedy od rodiny nebo známých, jak byste si mohli myslet. Půjčit si můžete i od finančních ústavů.
Bezúročnou půjčku bychom mohli charakterizovat jako půjčku, kdy neplatíte žádné úroky, což ze samotného názvu jistě vyplývá. Pokud si tedy půjčíte 2000,-, pak zaplatíte 2000,-.

podpis smlouvy.jpg

Je ale třeba dávat si pozor na to, že i když je úrok 0%, nemusí být 0% roční sazba nákladů. Součástí jsou totiž poplatky za sjednání nebo vedení úvěru. Sundejte si proto růžové brýle a nenechejte se nalákat na slovo bezúročná. Může se zde totiž objevit jednorázový poplatek.
Dnes už vám tuto půjčku neposkytne stát, tak, jak tomu bývalo dříve. Je možné si ale půjčit v bance, nebankovních společnostech, od firmy, rodiny apod.
Lze si ale půjčit pouze omezenou částku na dobu, která je také omezená. Takový milión korun si můžete půjčit maximálně od rodiny nebo známých.
Jsou ale věci, na které je potřeba dát si pozor. Možná že jste se již sami sebe ptali, jak je možné, že by vůbec někdo někomu něco půjčil bezúročně. Tak tedy pozor. Taková bezúročná půjčka https://www.ferovahypoteka.cz/bezurocna-pujcka/ od zaměstnavatele může být nabídnuta jako jeden z benefitů. Nemusíte se tedy bát toho, že by vás chtěl váš vlastní šéf sedřít na úrocích.

drobné mince.jpg

Smyslem bezúročných půjček bankovních i nebankovních společností je nalákat tak nové klienty. Určitě za tím ale nemusíte hledat žádný podvod.
Mějte se ale určitě na pozoru tehdy, pokud se dostanete u úvěru zdarma do neschopnosti splácení. V takovém případě vám mohou začít naskakovat úroky z prodlení, což určitě nemáte zapotřebí.
Typů bezúročných půjček existuje mnoho. Tím nejčastějším z nich je bezúročná bankovní půjčka.