Je pravdou, že takovéto objekty stály většinou poblíž samotného stavení a předkům, kteří zde bydleli, sloužily jako prostory na skladování hospodářského náčiní, povozů, strojů a různého nářadí. Občas se zde skladovalo obilí nebo jiné suroviny a místa zbylo poměrně dost i pro zvířata. To ale nějak s modernizací vymizelo a stodoly zůstaly stát opuštěné a vesměs chátrajícími. Až na několik vyvolených, kdy majitelé dostali nápad a začali stavby různě opravovat a měnit, například na penziony nebo jiné užitečné objekty. Architekti zde uvolňují veškerou jejich představivost a ve finále se může každý pyšnit nádhernou renovovanou stavbou.
terasa u ložnice

Nový kabát

Stará stodola se dá skutečně proměnit v luxusní stavení. Hodně samozřejmě bude záležet na místě, kde bude stát, ale převážně je dobré jí zachovat dřevěné obložení, jelikož samotné dřevo je velmi přirozené a i pěkně vypadá. Aby zde nebyla zima, je určitě vhodné použít správné zateplení, což může poskytnout polystyren, který pak schová i veškerou instalaci. V dnešní době se dá zakoupit různý materiál a tak se dá pořídit jen ten nejvhodnější podle možností a představ. Dokonce není problém interiér skloubit s moderními prvky, ačkoliv když bude převládat dřevo a kámen, bude to mít svoji romantiku.
ložnice z masívu

Kouzlo dřeva

Je nutné použít i správný nátěr, který zvýrazní strukturu dřeva. Poté zvolit vhodný dřevěný design a nechat odkryté samotné nosné trámy, což zvýší takovou tu správnou atmosféru. Do takových prostorů se rozhodně budou hodit postele z masivu 180×200, což je dostatečná ložná plocha pro manželský pár. Když se z ložnice vyvedou dveře na balkón, tak máme romantiku jedna báseň. Samozřejmě vše dokonale obložené dřevem a správným nátěrem, prosvícené moderní technologií a dalšími jednoduchými prvky, poskytuje skutečně báječnou atmosféru a zaručuje dokonalý azyl před venkovním stresem a nepohodou. A to nemluvě, když si zde vybudujeme obývací pokoj s krbovou vložkou nebo kachlovými kamny.