I v dospělém věku se dá začít s nějakým sportem nebo sportovní aktivitou, začít můžete lehkou chůzi, která je velice prospěšná a navíc našemu tělu nejpřirozenější. Zábavnější jsou ovšem sporty kolektivní, ženy vyhledávají taneční kroužky, jógu, zumbu, muži zase míčové hry, běhání nebo cyklistiku. Obě pohlaví se pak spojují v míčových hrách, pokud se sejde dobrá parta, určitě navíc kromě potýrání těla zažijete spoustu zábavných chvilek.
dívka s balonkem
S pravidelným pohybem je však dobré začínat již v dětském věku. Je sice pravda, že nikdy není pozdě, ale pokud bude již od malička pro vás pohyb samozřejmostí, bude tomu tak jistě i nadále, možná se jen změní způsob. Sportováním se uvolňuje hormon, který je označován jako hormon štěstí – endorfin. Dokáže natolik ovládnout váš mozek, že se cítíte šťastní a spokojení a vše kolem vás je v těch nejrůžovějších barvách.
Je to tedy jednouchá rovnice, chcete být šťastní a spokojení? Pak se hýbejte. Udělejte si z těchto chvilek i zábavu, poslouchat můžete hudbu, sledovat okolí kolem sebe, přizvat můžete kamaráda nebo kamarádku, ono ve dvou se to lépe táhne a čas uteče jako voda.  
blbnutí holčiček
Přitáhnout ke sportu děti je trochu obtížnější, najít pro ně to pravé se nemusí povést hned na první pokus. Právě proto existuje velké množství sportovních a pohybových kroužků, ať už při školách, družinách či zájmových organizací. Navíc si tam dítě může najít kamaráda nebo kamarádku, o to více pak budou motivováni k pravidelné docházce.
Děvčata milují tanec, kluci se věnují spíše fotbalu nebo hokeji, milovníci vody si přijdou na své ve vodáckých kroužcích. Počítat musíte s tím, že jak bude dítě dospívat, jeho zájmy se budou ubírat jiným směrem. Navíc přibude více starostí se školou, náročnější učení, a to obzvláště s přechodem ze základní školy na střední. Výborné je podnikat i společné rodinné aktivity, hlavně o víkendech či v době prázdnin a dovolených.