Ruce jsou jakousi vizitkou každé ženy. Pokud je máte krásné, upravené a čisté, vypovídá to o vás přesně to samé. Proto by měla každá žena o své ruce dbát, věnovat jim pozornost a dopřávat jim kompletní lázeňský servis.
Na ruce bohužel negativně působí vnější i vnitřní vlivy prostředí. Nejen chemikálie z čisticích prostředků, ale také práce na zahradě, nepříznivé počasí, ale i jídlo, které zařazujete do vašeho jídelníčku. To všechno ovlivňuje pokožku na rukou, která je nejvíce namáhaná a nejméně chráněná. Co tedy dělat, abyste měla své ruce vždy krásné?

1. Pestrá strava
Jezte zdravou a vyváženou stravu, která je bohatá na vitamíny, minerály a důležité živiny, které mají příznivý vliv na celkové zdraví, ale tak na kůži. Čerstvé ovoce a zelenina jsou to nejlepší nejen pro vaše tělo, ale i pro vaše ruce, protože zvýšený příjem vitamínů a minerálů způsobí, že budete mít pevnou kůži i nehty.

2. Dostatek tekutin
Nezapomeňte dodržovat pitný režim. Dostatek tekutin je důležitý pro to, aby vaše pokožka nebyla dehydrovaná a nevypadala proto unaveně a staře.

3. Dostatečná hygiena
Časté mytí rukou vás sice ochrání před infekcemi, ale pro vaši pokožku to není zrovna ideální řešení. Častým mytím totiž ruce přicházejí o přirozený kožní film a hydratační faktor, proto vždy používejte mýdla s vysokým obsahem hydratačních složek.

4. Odstraňte odumřelé buňky
Pokud máte kůži na rukou hrubou a loupající se, je nejvyšší čas odstranit staré odumřelé kožní buňky, čímž opět vaše ruce získají mladistvý vzhled. Očistnou kúru pomocí peelingu si dopřávejte jednou týdně. Zbavíte se tak nejen staré kůže, ale také nečistot. Masáží navíc kůži skvěle prokrvíte.

5. Zábaly a masky
Masky a zábaly jsou pro vaše ruce velkým darem. Už po prvním zábalu budou vaše ruce jemnější, přesto si zábal dělejte pravidelně alespoň jednou týdně. Pomáhá totiž zregenerovat nejen pokožku, ale i nehtům dodává pevnost a sílu. Masky a zábaly si dělejte nejlépe na noc.