Být maminkou je důležitá a hodně zodpovědná práce. Vyžaduje spoustu výkonného nasazení a dřiny, která je pro výchovu dětí zcela zásadní. Každá žena – matka, to ale určitě zná, že je čas od času nevyhnutelné, aby si odpočinula a nasbírala někde sílu pro další vrcholové výkony. Proto si dopřejte zasloužený čas pro sebe a vyrazte někde pro změnu bez vašich ratolestí. A pořádně si to užijte!

1                    KADEŘNICTVÍ

Jelikož na sebe máte opravdu minimum času, zamiřte své první kroky do kadeřnictví, kde se postarají o vaše vlasy, které jste tolik zanedbávali. Je to totiž ověřené, že i vlasy dělají člověka, proto dbejte na svou vizáž a upravte svůj vzhled, alespoň z této stránky.
nákup oblečení

2                    TEPLÁ KÁVA

Je načase vychutnat si kávu takovou, jaká má opravdu být. A to čerstvá a teplá. Doma si čas na kávu zkracujete úklidem a pijete ji často za pochodu. Proto si dejte jednou pro změnu kávu a nikam neodbíhejte. Zavolejte si na tuto „vaši chvilku“ i kamarádku a vypusťte povinnosti z hlavy.
kamarádky na lavičce

3                    NÁKUPY

Už nevíte, jaký je to pocit podívat se do nákupního centra bez doprovodu kočárku a vašich dětí? Změňte to a běžte se podívat na nejnovější módní výstřelky do vašich oblíbených butiků. Sama, bez stresu a znuděných tvářiček.

4                    TICHO V AUTĚ

Je velmi pravděpodobné, že už marně vzpomínáte na chvilku, kdy jste někam jela autem a v pozadí neslyšela pláč a křik vašich dětí. Proto si udělejte výlet autem, kamkoliv jen chcete a užijte si ten pocit, že jste najednou na chvíli sama. Neříkejte, že to neoceníte.

5                    ZA KAMARÁDKOU BEZ ZÁVAZKŮ

Většina žen po narození miminka přijde o své kamarádky. Je to z toho důvodu, že svobodná žena a žena maminka mají už více odlišných, než společných zájmů. Když ale jednou za čas necháte své děti partnerovi nebo babičkám, určitě vaše kroky zamíří rádi za kamarádkou, kterou jste díky dětem dlouho neviděla.

6                    SAMOTA NA HORÁCH

Nikde není napsáno, že je zakázané udělat si víkend o samotě a pokud možno, co nejdál to půjde. Změna prostředí, vzduchu a třeba i pokoje vám nejen přijde vhod, ale dodá vám i kousek vlastního ráje. Někdy je potřeba opustit stereotyp a být na chvíli sám se sebou – a daleko!

7                    OBĚD, JAKÝ UŽ NEZNÁTE

Někdy zase nemusíte jít ani moc daleko, stačí když uděláte něco, na co doma jednoduše nemáte čas. Každá maminka ví, že je důležité, aby se v průběhu dne najedla. Ovšem už ne každá si jídlo dokáže vychutnat nebo si u něho prostě jen sednout. Zajděte si na oběd a dopřejte si jídlo, které si také zasloužíte libovat.