FOMO – z anglického „fear of missing out“. Znáte ten divný pocit v žaludku, který vás přepadne pokaždé, když na Facebooku vyskočí fotka několika vašich přátel ze skvělého večírku, koncertu vaší oblíbené skupiny či perfektního grilování…na které vás ovšem nepozvali? Tak to je FOMO. V krátkosti se jedná o pocit, že životy všech ostatních jsou tak nějak zajímavější, barevnější a lepší než ten vás, a že o něco přicházíte.
žena u seznamky
LOL – opět anglický termín, „laughting out loud“. Používáte jej tehdy, když chcete někomu naznačit, že vás něco přimělo se nahlas rozesmát. Podle mnohých se jedná o vůbec nejběžnější lež na internetu. Mnoho lidí totiž „loluje“ téměř v každé větě, a i o věcech, které vlastně nejsou vtipné.  Podobných případem je i zkratka ROFL, „rolling on the floor“, naznačující, že se smíchy válíte po podlaze.
 
TROLL – člověk, který se baví vyvoláváním sporů a rozdmýcháváním vášní v internetových diskuzích. Dosahuje toho různými způsoby. Mezi jejich nejoblíbenější patří psaní provokativních příspěvků (zvláště populární mezi fandy fotbalových klubů či příznivci politických stran), šíření konspiračních teorií, snaha strhnout debatu na naprosto nesouvisející téma či rovnou osobní útoky na ostatní diskutéry. O nějakou debatu mu nejde, chce jen strhnout pozornost na sebe a diskuzi rozložit.
 
SPOILER – Vyzrazení zápletky filmu, knížky či seriálu ještě před tím, než jste měli šanci se na dotyčnou věci sami podívat. Velmi nepopulární mezi fanoušky, kterým ti, kdo spoiler vypustí do světa, zkazí zážitek. Takže až se příště budete chtít veřejně podělit o své pocity, myslete na ty, kdo seriál či film ještě neviděli, a neprozrazujte jim zápletku. Pokud vám to nedá, tak příspěvek alespoň začněte spojením „SPOILER ALERT“, který vaše přátele před spoilerem v textu varuje.
 domácí kancelář
YOLO – hlavním jazykem internetu je angličtina. YOLO je zkratka pro „you only live once“, tedy česky „žiješ jen jednou“. Většina z nás ji používá, když před internetem chceme ospravedlnit něco, čeho budeme nejspíše později litovat, ať už se jedná o nákup nesmyslně drahé kabelky nebo pátou tequilu za večer.

3.2/5 - (4 votes)