Samozřejmě nejlepší a nejověřenější možností, jak podobnou situaci napravit, je nalézt si zaměstnání (nebo alespoň brigádu) a z výdělku si danou sumu nastřádat. Ovšem stane se, že na peníze nemůžete tak dlouho čekat. Nebo že potřebujete pouze malý obnos k tomu, abyste mohli své potřeby uspokojit. Případně ještě nejste dost staří na to, aby Vás skutečně mohli zaměstnat na placeném místě.
Pro takové případy pak nemusí vždy zaměstnání být odpovědí číslo jedna. My Vám poradíme několik alternativ, jak se dobrat k penězům i bez zaměstnaneckého postu.
mince centy
Pokud jste dítě nebo dospívající
1. Můžete se pokusit přemluvit rodiče k tomu, aby Vám Vaše měsíční kapesné vyplatili o několik dnů dříve s tím, že se bude jednat o výjimečnou situaci, nikoli něco, co bude do budoucna zvykem. Za takovou vstřícnost můžete nabídnou například vykonat některé domácí práce navíc.
2. Můžete zajet na návštěvu k prarodičům, pokud se blíží vaše narozeniny nebo jiný významný den, pokud jste k podobným výročím zvyklí od nich dostávat finanční odměnu. Podobná návštěva může „zalepit“ Vaši současnou trhlinu ve financování zálib či jiných záležitostí.
hromádka mincí
Pokud jste dospěli
1. Vrhněte se na praní prádla – divili byste se, jakou částku budete schopni nastřádat, když sáhnete do kapes členům své rodiny. Pokud je běžně upozorňujete na to, že do koše na špinavé prádlo mají házet pouze ty kusy oblečení, u nichž se ujistili, že nemají v kapsách žádné papírové kapesníky či jiné předměty, nemusíte mít černé svědomí z toho, že si případně objevené peníze ponecháte (berte jej jako nálezné).
2. Sáhněte do společného účtu manželů – zde je ovšem nutné peníze obratem vrátit, či případně upozornit na jejich výběr partnera, aby neměl infarkt z toho, kdyby se náhodou doptávat na stav Vašeho konta, které sice je určeno pro případ nouze, ovšem nikoli například nouze módní či volnočasové.
3. V případě velké nouze je taktéž možné obrátit se na prarodiče – myšleno samozřejmě prarodiče Vašich dětí, tedy na vlastní matku s otcem, kteří (pokud se bude jednat o skutečně důležitý důvod financování Vám jistě rádi poskytnou krátkodobou bezúročnou půjčku.