Mít zabezpečený pozemek bytelným plotem je opravdu zapotřebí, aby nás nenavštívila nevítaná návštěva. Sázkou na jistotu jsou betonové ploty.

Dostatečné oplocení pozemku

Starý plot už dosloužil

Pokud nemáme svůj pozemek nijak oplocený, tak by na něj nikdo chodit neměl, protože je soukromí, ovšem když mu v tom nic nebrání, tak může zákon snadno porušit. Někteří zloději jsou opravdu chytří, takže v noci můžou sebrat hodnotné věci jako zahradní techniku a nepozorovaně zmizet. Nebezpečím jsou také zvířata, protože ty můžou zničit úrodu. Proto je nutné mít pozemek dobře oplocený. Když máte starý drátěný plot, jenž má svá nejlepší léta už za sebou, tak je na čase výměna za nový.

ostnatý drát

Neměli bychom se na něm snažit za každou cenu ušetřit, protože potom může být životnost o dost nižší, což rozhodně pro nás není pozitivní správa. Vybírat se dá z několika možností, kdy máme například plot dřevěný, betonový a drátěný, což jsou nejčastější varianty. Kromě výběru je také podstatná montáž, aby vše rozměrově pasovalo a hlavně drželo, protože jistě nechcete mít stojky špatně zabetonovány, aby se potom vyvraceli.

Betonová varianta

Tyto ploty se už často vidí i u nás, protože oproti ostatním mají svá pozitiva. Beton je přeci jen stavební materiál, který jen tak něco nerozhodní a drží díky němu i obrovské stavby. Jeho vlastnosti jsou zachovány i u plotů, protože ty jsou v podobě desek, které mají určitý design, který hraje také velkou roli. Například k zahrádce se hodí kombinace se dřevem. Kolik nás to bude stát?

textura betonu

Na to se nedá obecně odpovědět, protože firma má pro každého klienta individuální řešení, aby byl výsledek co nejlepší. Betonový plot cena za metr se pohybuje od 175 Kč. Takový plot bez problémů výdrží desítky let a stačí mu minimální údržba, kdy jej třeba jednou za čas opláchneme vodou pod tlakem. Samozřejmě si můžete nechat zhotovit kompletní oplocení, kde bodě zahrnuta i branka. Dohromady budeme mít tedy kvalitní celek, který náš pozemek ochrání, dlouhou vydrží a bude vypadat skvěle, což je kombinace ke spokojenosti.