Zařízení bytu může být pro někoho jednoduché, ale většinou se jedná o velmi náročnou práci. Snažíme se najít určitý koncept a styl nového bydlení tak, aby nám co nejvíce připomínal domov, pocit bezpečí. Kdyby bylo zařízení bytu jednoduché, nemuseli by mít designéři práci. Pokud se tedy jedná o byt, který disponuje spíše menšími rozměry, je lépe, aby byl zařízený v jednotném stylu.  
Proto je nutné dobře promyslet a naplánovat, jak bude vypadat koncová podoba budoucího bydlení. V dnešní době je k dispozici velké množství nábytku na míru, různé řešení, jak co nejvíce ušetřit prostor a také, jak ho opticky zvětšit.
 designový nábytek

Co opticky zvětší malý byt?

1.       Nepoužívejte výrazné barvy. Výběr barev přichází na řadu, až víme, jaký styl bude mít nový domov. Barvy typu sytě žluté, červené a tmavé barvy jsou brzy okoukané. V případě použití jemných a světlých barev, vede celkový dojem k opticky zvětšenému prostoru.
2.       Nepoužívejte masivní nábytek. Ten se hodí spíše do většího bytu. K dispozičně menšímu bydlení je vhodné použít ohýbané dřevo nebo konstrukčně lehčí materiál. Doporučují se například do obývacího pokoje police ve světlých barvách, vybavené různými košíky nebo truhlicemi. Opticky lze zvětšit prostor i nábytkem na nožkách, který malý prostor odlehčí a tím pádem se zdá i větší.
3.       Použití světla. Malý byt ve tmavých barvách se nedoporučuje. Důležité je co nejvíce prostor osvětlit. Nepoužívejte syté záclony nebo závěsy, ale lehké tenké záclony, které propouští co nejvíce světla.
4.       Při zařizování nejsou vhodné více barevné kombinace podlah. V případě použití pouze jedné barvy, prostor se sjednotí a opticky zvětší.
 moderní bydlení
Pokud se rozmyslíme k bydlení v menším bytě je velkou prioritou udržovat pořádek. V případě pohození jedné nebo dvě věci ve velkém bytě, tak se to ztratí. Ale v případě menšího bydlení, vzniká hned nepořádek.