Možné je, že se věnujete profesi, která pomáhá ostatním lidem. Ať přímo, sociální, zdravotní pomocí, anebo nepřímo, konstruujete jim pohodlnější cesty, bezpečnější vozidla, vytváříte kvalitní stravu. A přesto něco chybí – tím něčím je víkendový odpočinek. Věčné přesčasy, stres a myšlenky o práci i o víkendu, dokáží i tu sebelepší činnost znechutit.
myšlenky na úklid a děti.jpg
Vydejte se na víkend pryč!
Nemusíte nutně podnikat únavné výpravy do zahraničí. Není vůbec odvážné říci, že v padesátikilometrovém okruhu každé obce se nachází něco neobvyklého, krásného. Naše země má nejvíce zámků i rozhleden na osobu na světě, obrovské množství různých typů krajiny na malé ploše, nádherná historická města. Někam se vydejte.
Dopřejte si relax!
Masáž, bublinková vana, plavání. Návštěva lázní, termálních pramenů, anebo i jen sklenka dobrého vína při hovoru s rodinou. Nemějte pocit, že mrháte časem. Povolání je jedna věc, ovšem nikdy se mu nedovedete věnovat pořádně, pokud nemáte s rodinou pevné vazby a pěkné vztahy, pokud se občas nezahledíte jiným směrem, nenaberete nové podněty. Nenechte si ujít to, jak vám vyrostou děti, kam se vaší blízcí lidé vyvinou, sdílejte své prožitky s nimi.
Pohyb
Kdo nemá pohyb, nemůže žít zdravě. Endorfiny se vyplavují právě pohybem. Není nutné se věnovat vrcholovému sportu, ale že by každý měl ujít denně zhruba čtyři kilometry, je fakt. Vysedněte občas z auta a vydejte se do práce, na nákup, na návštěvu pěšky. Chůze je nezdravější pohyb, příliš nezatěžuje náš pohybový aparát a je nám nejpřirozenější.
eskalátory v obchoďáku.jpg
Spěte!
Nedostatek spánku vede snad ke všem negativním jevům, co nás jen napadnou. Deprese, úzkosti, ztráta smyslu. Chronická nevyspělost vede ke zdravotním problémům. Má i vliv na zhoršenou koncentraci. Lidem, kteří dva týdny spali šest hodin denně, spadlo za tu domu IQ o 20 bodů. V oblasti fyzického odpočinku se šetřit nevyplácí.