§  Tvar
§  Velikost
§  Materiál
§  Kolik lidí bude bazén využívat
§  Chcete se jenom ochladit, nebo v něm chcete i plavat
§  Je pouze pro děti, nebo i pro vás
bubliny na vodu
To jsou základní vlastnosti, které musíte vzít v potaz, pokud přemýšlíte o venkovním bazénu. Musíte vždycky vybrat bazén tak, aby sloužil danému účelu. Pokud si chcete zaplavat, budete potřebovat více než jenom dva krát dva metry. Pokud chcete využívat bazén pouze v sezoně od půlky června do konce srpna, vyjde vás bazén levněji, než pokud chcete plavat od dubna do října. Samozřejmě je nutné také přemýšlet nad tím, jak dlouhou životnost si představujete. Samo sebou je nutné také zvážit, do jakého terénu si bazén představujete.
vila s bazénem

Jaké jsou typy bazénů?

1.       Nadzemní – to jsou ty nejlevnější varianty. Jsou velmi nenáročné na montáž a mohou stát na jakémkoli rovném povrchu, klidně i na trávě. Můžete vybírat od nafukovacího, plastového po samonosné bazény. Na zahradách uvidíme tento typ nejčastěji. Na ochlazení to stačí, ovšem nezaplavete si. Ideální pro děti na léto.

2.       Polozapuštěné – tyto typy bazénů jsou něco mezi zapuštěnými a nadzemním. Většino se tyto typy dávají do kopcovitých zahrad.

3.       Zapuštěné – tyto bazény jsou finančně náročné, ale na druhou stranu vám také dlouho vydrží. Můžete si navíc vybrat z nepřeberného množství tvarů, nádob, materiálů i provedení nebo tvarů. Dají se zasklít, je možné nad nimi udělat střechu nebo do nich zabudovat nejrůznější funkce, jako například protiproud.   
moderní bungalov
První venkovní bazény, které se dělaly většinou svépomocí, byly ty betonové. Ovšem ty nejsou ani bezpečné, ale ani věčné. Velice špatně se opravují a jsou opravdu náročné na výstavbu.
Dnes převažují laminátové a keramické bazény, případně ty plastové. Plastové jsou nejlevnější, ale také mají nejmenší životnost.